Zapachy Ecoklima

ZAPACHY AROMATICA DLA AROMADOZATOR ECOKLIMA

EEukaliptusukaliptus

Eukaliptus (Eucalyptus globulus)

Odświeżacz powietrza w postaci płynu zawierający naturalny olejek eukaliptusowy. Olejek z soku eukaliptusa charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi i antywirusowymi i używany jest w medycynie przede wszystkim do ochrony przeciwko wirusom i przeziębieniom (infekcjom dróg oddechowych), a także wspomagania ich leczenia. Jego charakterystyczny, unikalny zapach wypełnia powietrze świeżą, przyjemną wonią i jednocześnie dezynfekuje pomieszczenie pozytywnie wpływając na samopoczucie znajdujących się w nim osób. Olejek otrzymywany jest za pomocą parowej destylacji liści i gałązek eukapitusa.

Letnia rapsodia

Letnia rapsodia

Eukaliptus (Eucalyptus globulus), Rozmaryn (Rosmarinus o­cinalis) i Mięta (Mentha Piperita)

Odświeżacz tworzy aromatyczną śródziemnomorską atmosferę w chłodne, zimowe dni. Letnia rapsodia zawiera mieszankę zapachów otrzymywanych dzięki naturalnym olejkom eukaliptusa, mięty oraz rozmarynu. Nadaje on powietrzu aromat i odświeżającą woń. Ze względu na antybakteryjne i antywirusowe właściwości naturalne olejki tworzące mieszankę są tradycyjnie wykorzystywane w leczeniu przeziębień i wirusów. Olejek eukaliptusa jest otrzymywany dzięki parowej destylacji liści i gałązek Eucaliptusa globulus. W celu otrzymania olejku o aromacie rozmarynu destylacji poddawane są gałązki w trakcie kwitnięcia, natomiast w przypadku mięty procesowi podlega cała roślina.

Anti-tobacco (neutralizacja zapachu)

Anti-tobacco (neutralizacja zapachu)

Cytryna (Litrus limon) i trawa cytrynowa (Cymnopogon citratus)

Odświeżacz stworzony z myślą o strefach dla palących. Jego świeży cytrynowy zapach rozprasza i eliminuje nieprzyjemną woń tytoniowego dymu. Jego podstawowym składnikiem jest olejek cytrynowy, który jest nie tylko najlepszym naturalnym neutralizatorem tytoniowego dymu, ale posiada również właściwości odświeżające i odkażające. W połączeniu z naturalnym olejkiem pochodzącym z trawy cytrynowej dodatkowo wzmacnia swój pobudzający i relaksujący wpływ. Naturalny olejek cytrynowy otrzymywany jest poprzez wyciskanie skórek cytrusa, natomiast trawa cytrynowa poddawana jest procesowi destylacji parowej.

Energia paczuli

Energia paczuli

Paczulka wonna (Pogostemon cablin) i pomarańcza (Citrus sinensis)

Odświeżacz tworzy mieszanka naturalnych olejków paczuli i pomarańczy. Egzotyczna, leśna woń olejku paczuli w połączeniu ze słodyczą pomarańczy nie tylko relaksuje i uspokaja, ale może być również wykorzystywana jako afrodyzjak. Takie połączenie charakteryzuje się także właściwościami antybakteryjnymi i jest znakomicie sprawdza się w odświeżaniu i dezynfekowaniu zamkniętych pomieszczeń. Olejek paczuli otrzymywany jest w procesie parowej destylacji paczulki wonnej, natomiast w przypadku olejku pomarańczowego odbywa się to poprzez wyciskanie skórek owoców.

Zimowy sen

Zimowy sen

Goździk (Eugenia caryophyllata) i pomarańcza (Citrus sinensis)

Goździki i słodka pomarańcza przypomną aromat świeżych babcinych wypieków. Olejek goździkowy posiada ostry, gorący aromat oraz silne właściwości antybakteryjne, podczas gdy pomarańcza odświeża, stymuluje i poprawia nastrój. Poza unikatowym, przyjemnym zapachem odświeżacz dezynfekuje powietrze zapewniając ochronę przed grypą i przeziębieniami. Naturalny olejek goździkowy otrzymywany w procesie parowej destylacji kwiatów Eugenia caryophylatta, natomiast w przypadku olejku pomarańczowego odbywa się to poprzez wyciskanie skórek owoców.

Pachnące pola

Pachnące pola

Lawenda (Lavandula hybrida), pomarańcza (Citrus sinensis), mięta (Mentha piperita)

Mieszanka lawendy, mięty i pomarańczy przeniesie w krainę kwitnących, pachnących pól. Ten oparty ma ziołowych aromatach odświeżacz dezynfekuje pomieszczenia napełniając je odświeżającą i relaksującą wonią. Wszystkie składające się na mieszankę olejki charakteryzują się bakteriobójczymi i antywirusowymi właściwościami i od dziesiątek lat wykorzystywane są w aromaterapii i leczeniu schorzeń związanych z drogami oddechowymi. Olejek lawendowy otrzymywany jest dzięki parowej destylacji świeżo zebranych kwiatów Lavandula hybrida, natomiast w przypadku mięty procesowi poddawana jest cała roślina. Naturalny olejek pomarańczowy otrzymywany jest poprzez wyciskanie skórek cytrusa.

Moc cytrusa

Moc cytrusa

Pomarańcza (Citrus sinensis), cytryna (Citrus limon), mandarynka (Citrus reticulata), grejpfrut (Citrus paradis), trawa cytrynowa (Cymbopogon citratus)

Mieszanka naturalnych olejków cytryny, pomarańczy, mandarynek, trawy cytrynowej i grejpfruta wypełni Twoje otoczenie świeżą wonią cytrusowych owoców. Słodki i owocowy aromat tego odświeżacza nie tylko relaksuje i stymuluje zmysły, ale także dezynfekuje znajdujące się w pomieszczeniach powietrze. Naturalne olejki cytrusów otrzymywane są w procesie wyciskania skórek owoców, natomiast trawa cytrynowa poddawana jest parowej destylacji.

Zmysłowy czar

Zmysłowy czar

Jagodlin wonny/Ylang – Ylang (Cananga odorata) i pomarańcza (Citrus sinensis)

Odświeżacz jest mieszanką naturalnych olejków jagodlinu i pomarańczy. Potężny, kwiatowy i słodki zapach jagodlinu w połączeniu ze słodyczą pomarańczy zyskuje relaksujące, uspokajające moce tworząc przytulną i romantyczną atmosferę. Naturalny olejek jagodlinu wonnego otrzymywany jest z kwiatów tej egzotycznej rośliny, które poddawane są destylacji parowej, natomiast naturalny olejek pomarańczowy otrzymywany jest poprzez wyciskanie skórek cytrusa.

KATALOG - kompozycje zapachowe

Pobierz katalog