Zapachy Ecoklima

ZAPACHY AROMATICA DLA AROMADOZATOR ECOKLIMA

EEukaliptus_fotoukaliptus

Eukaliptus (Eucalyptus globulus)

Odświeżacz powietrza w postaci płynu zawierający naturalny olejek eukaliptusowy. Olejek z soku eukaliptusa charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi i antywirusowymi i używany jest w medycynie przede wszystkim do ochrony przeciwko wirusom i przeziębieniom (infekcjom dróg oddechowych), a także wspomagania ich leczenia. Jego charakterystyczny, unikalny zapach wypełnia powietrze świeżą, przyjemną wonią i jednocześnie dezynfekuje pomieszczenie pozytywnie wpływając na samopoczucie znajdujących się w nim osób. Olejek otrzymywany jest za pomocą parowej destylacji liści i gałązek eukapitusa.

 

Letnia-rapsodia_foto

Letnia rapsodia

Eukaliptus (Eucalyptus globulus), Rozmaryn (Rosmarinus o­cinalis) i Mięta (Mentha Piperita)

Odświeżacz tworzy aromatyczną śródziemnomorską atmosferę w chłodne, zimowe dni. Letnia rapsodia zawiera mieszankę zapachów otrzymywanych dzięki naturalnym olejkom eukaliptusa, mięty oraz rozmarynu. Nadaje on powietrzu aromat i odświeżającą woń. Ze względu na antybakteryjne i antywirusowe właściwości naturalne olejki tworzące mieszankę są tradycyjnie wykorzystywane w leczeniu przeziębień i wirusów. Olejek eukaliptusa jest otrzymywany dzięki parowej destylacji liści i gałązek Eucaliptusa globulus. W celu otrzymania olejku o aromacie rozmarynu destylacji poddawane są gałązki w trakcie kwitnięcia, natomiast w przypadku mięty procesowi podlega cała roślina.

 

Anti-tobacco_foto

Anti-tobacco (neutralizacja zapachu)

Cytryna (Litrus limon) i trawa cytrynowa (Cymnopogon citratus)

Odświeżacz stworzony z myślą o strefach dla palących. Jego świeży cytrynowy zapach rozprasza i eliminuje nieprzyjemną woń tytoniowego dymu. Jego podstawowym składnikiem jest olejek cytrynowy, który jest nie tylko najlepszym naturalnym neutralizatorem tytoniowego dymu, ale posiada również właściwości odświeżające i odkażające. W połączeniu z naturalnym olejkiem pochodzącym z trawy cytrynowej dodatkowo wzmacnia swój pobudzający i relaksujący wpływ. Naturalny olejek cytrynowy otrzymywany jest poprzez wyciskanie skórek cytrusa, natomiast trawa cytrynowa poddawana jest procesowi destylacji parowej.

 

 

 

Energia-paczuli_foto

Energia paczuli

Paczulka wonna (Pogostemon cablin) i pomarańcza (Citrus sinensis)

Odświeżacz tworzy mieszanka naturalnych olejków paczuli i pomarańczy. Egzotyczna, leśna woń olejku paczuli w połączeniu ze słodyczą pomarańczy nie tylko relaksuje i uspokaja, ale może być również wykorzystywana jako afrodyzjak. Takie połączenie charakteryzuje się także właściwościami antybakteryjnymi i jest znakomicie sprawdza się w odświeżaniu i dezynfekowaniu zamkniętych pomieszczeń. Olejek paczuli otrzymywany jest w procesie parowej destylacji paczulki wonnej, natomiast w przypadku olejku pomarańczowego odbywa się to poprzez wyciskanie skórek owoców.

 

Zimowy-sen_foto

Zimowy sen

Goździk (Eugenia caryophyllata) i pomarańcza (Citrus sinensis)

Goździki i słodka pomarańcza przypomną aromat świeżych babcinych wypieków. Olejek goździkowy posiada ostry, gorący aromat oraz silne właściwości antybakteryjne, podczas gdy pomarańcza odświeża, stymuluje i poprawia nastrój. Poza unikatowym, przyjemnym zapachem odświeżacz dezynfekuje powietrze zapewniając ochronę przed grypą i przeziębieniami. Naturalny olejek goździkowy otrzymywany w procesie parowej destylacji kwiatów Eugenia caryophylatta, natomiast w przypadku olejku pomarańczowego odbywa się to poprzez wyciskanie skórek owoców.

 

 

Pachncepola_foto

Pachnące pola

Lawenda (Lavandula hybrida), pomarańcza (Citrus sinensis), mięta (Mentha piperita)

Mieszanka lawendy, mięty i pomarańczy przeniesie w krainę kwitnących, pachnących pól. Ten oparty ma ziołowych aromatach odświeżacz dezynfekuje pomieszczenia napełniając je odświeżającą i relaksującą wonią. Wszystkie składające się na mieszankę olejki charakteryzują się bakteriobójczymi i antywirusowymi właściwościami i od dziesiątek lat wykorzystywane są w aromaterapii i leczeniu schorzeń związanych z drogami oddechowymi. Olejek lawendowy otrzymywany jest dzięki parowej destylacji świeżo zebranych kwiatów Lavandula hybrida, natomiast w przypadku mięty procesowi poddawana jest cała roślina. Naturalny olejek pomarańczowy otrzymywany jest poprzez wyciskanie skórek cytrusa.

 

Moc-cytrusa_foto

Moc cytrusa

Pomarańcza (Citrus sinensis), cytryna (Citrus limon), mandarynka (Citrus reticulata), grejpfrut (Citrus paradis), trawa cytrynowa (Cymbopogon citratus)

Mieszanka naturalnych olejków cytryny, pomarańczy, mandarynek, trawy cytrynowej i grejpfruta wypełni Twoje otoczenie świeżą wonią cytrusowych owoców. Słodki i owocowy aromat tego odświeżacza nie tylko relaksuje i stymuluje zmysły, ale także dezynfekuje znajdujące się w pomieszczeniach powietrze. Naturalne olejki cytrusów otrzymywane są w procesie wyciskania skórek owoców, natomiast trawa cytrynowa poddawana jest parowej destylacji.

 

 

 

Zmyslowy-czar_foto

Zmysłowy czar

Jagodlin wonny/Ylang – Ylang (Cananga odorata) i pomarańcza (Citrus sinensis)

Odświeżacz jest mieszanką naturalnych olejków jagodlinu i pomarańczy. Potężny, kwiatowy i słodki zapach jagodlinu w połączeniu ze słodyczą pomarańczy zyskuje relaksujące, uspokajające moce tworząc przytulną i romantyczną atmosferę. Naturalny olejek jagodlinu wonnego otrzymywany jest z kwiatów tej egzotycznej rośliny, które poddawane są destylacji parowej, natomiast naturalny olejek pomarańczowy otrzymywany jest poprzez wyciskanie skórek cytrusa.

 

KATALOG - kompozycje zapachowe

Pobierz katalog